От 4 до 7  юли се проведе 7-мото Еко рали - Тесла в местността Фрушка гора в гр. Нови Сад в Република Сърбия. Екоралито е изцяло за електромобили, които минават по пътна книга определени маршрути с определена скорост за определено време. Участваха екипи от България, Словения и Сърбия. Целта на ралито е популяризиране на електромобилността на територията на Република Сърбия. Екип на Столичен инспекторат взе участие с електромобил Рено ЗОЕ и спечели купата за най- добре представил се международен екип с пилот Румен Томов.

Първото място в състезанието по критериите спечели екипът на RESPORT от България отново с електромобил Рено ЗОЕ, последвани от Словения и Сърбия.

Участието носи определени точки зо класиране за участие  в световното първенство на международната автомобилна федерация./ FIA/ teslatesla1tesla2